3Wplus

Bedankingskaartje en doosje chocolade voor onmisbare vrijwilligers

Binnen 3Wplus zijn tientallen vrijwilligers actief. Zij werden tijdens de Week van de Vrijwilliger niet vergeten.

De Week van de Vrijwilliger, een initiatief van het Vlaams Steunpunt Vrijwilligerswerk dat dit jaar loopt van 27 februari tot 7 maart, was het ideale moment om al onze vrijwilligers te bedanken. De vrijwilligers van kinderopvanginitiatieven ’t Leeuwenbos in Sint-Pieters-Leeuw en Boomerang in Wemmel kregen alvast een doosje chocolaatjes en een bedankingskaartje voor hun tomeloze en zeer gewaardeerde inzet. ‘We hebben 25 vrijwilligers in dienst voor de opvang in vijf Wemmelse basisscholen. Onmisbaar kan je hen zeker en vast noemen’, zegt Virginie Priem, coördinator van kinderopvang Boomerang in Wemmel. ‘Zo helpen ze mee bij het toezicht, het verzorgen van de kindjes en begeleiding tijdens het spelen. De meeste van onze vrijwilligers doen dit echt om te kunnen helpen en omdat ze een hart voor kinderen hebben. Ook zijn er leerkrachten bij die willen ondersteunen.

In Sint-Pieters-Leeuw zijn er een veertigtal vrijwilligers verspreid over drie scholen actief. Het gaat vooral om leerkrachten die ondersteuning bieden tijdens de middagopvang. ‘Ze helpen ons ook vaak uit de nood’, zegt coördinator Aurélie Heylemans. ‘Als er iemand van ons personeel afwezig is, is hun hulp zeker nodig. We waarderen echt dat ze bereid zijn om hun middagpauze een stukje of soms zelfs helemaal op te geven.’